Kategorie: Dvory, Farmy, Okolí Heršpic, Osady, Zajímavosti

Jalový dvůr je překrásné místo na okraji Ždánického lesa, nedaleko Heršpic. Na Jalovém dvoře se nachází ekofarma a několik rodinných domů. Můžete si zde dát pivo v hospůdce, nebo si zajezdit na koni během pobytu, který si zde můžete zaplatit. V těsné blízkosti se nacházejí dva rybníky. Místo je dobře dostupné a vhodné pro jednorázové výlety i delší pobyty v přírodě na místní ekofarmě.

Kde „Jalovák“ najdete a jak se k němu dostanete?

Cesta automobilem
Osada se nachází asi 3 kilometry východně od silnice vedoucí mezi Žarošicemi a Slavkovem u Brna, která vede napříč Ždánickým lesem. Na Jalový dvůr se dostanete přes Nížkovice a Heršpice. V údolíčku končí silnice a dál vedou již jen lesní cesty.

Pěšky nebo na kole
K Jalovému dvoru můžete dojít také pěšky po lesních cestách, z nichž některé jsou zpevněné, protože zde nedaleko probíhá těžba dřeva a ropy.

Jalový dvůr s dětmi
Po zpevněných lesních cestách je místo dostupné i pokud půjdete s kočárkem. Převýšení je poměrně malé a můžete sem proto vyrazit na pěší výlet i s dětmi.

Důležité informace

Na Jalovém dvoře jsou chována domácí i užitková zvířata. Proto je prosím nekrmte. Můžete jim tím způsobit nepříjemné zdravotní problémy.

Odkazy

Okolí Jalového dvora

Ostatní osady

Ostatní dvory